Барса на финал в Младежката Шампионска лига

За разлика от батковците си от Барселона по-младите "синьо-червени" се класираха за финала в Шампионската лига в нейния младежкия формат. Каталунският тим, съставен от играчи до 19 години надигра с 1:0 Шалке 04 в 1/2-финалния сблъсък, игран на неутрална земя в Нион. Голмайсторът на каталунците Мунир Ел Хадади отбеляза в 72-ата минута. На финала Барса ще играе с португалския Бенфика, който разби Реал Мадрид по-рано днес.

Първото полувреме на сблъсъка между каталунци и германци завърши без попадения. И двата тима имаха нелоши положения. Може да се отличи ефектната задна ножица на Ел Хадади в петата минута. В 12-ата Лерой Сане пропусна добро положение за "миньорите". Повечето опити пред двете врати преминаха извън целта.

В 54-ата минута стана "горещо" и пред двамата вратари. Първо 18-годишният Ел Хадади получи в наказателното поле, завъртя се, но стражът Тимон Веленройтер изби с крак. Секунди по-късно Флориан Пик отправи хубав фалцов удар, преминал на сантиметри от далечната греда. В 72-ата барселонци успяха да вкарат единствения гол. Появилият се две минути по-рано Ел Оуриачи асистира на Ел Хадади, който заби деветия си гол в турнира, с който е водещ реализатор. "Деветката" засече ниско центриране отляво и насочи по земя в долния ъгъл.