Марек поведе във финала с 1-0 победи, след като обърна Левски с 3:1 в София (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница), които спечелиха безапелационно редовния сезон в Суперлигата с 22 победи от 22 мача, поведоха във финала срещу носителите на Купата на България от Левски Боол с 1-0 победи, след като спечелиха първата среща с 3:1 (17:25, 25:21, 25:20, 27:25) пред около 600 зрители в столичната зала "Христо Ботев".
Марек обърна Левски Боол с 3:1 в София
Двубоят на живо изгледа селекционерът на националния отбор
а България Камило Плачи, както и мениджърът на държавния ни тим Владимир Николов, който е и член на УС на Левски Боол и консултант на отбора.
Така възпитаниците на Найден Найденов водят с 1-0 победи във финалния плейоф и се нуждаят от още 1 победа, за да спечелят шампионската титла. Финалната серия се играе до 2 победи от 3 мача. Втората финална среща ще се играе на 14 април, понеделник, от 17,30 часа отново в зала "Христо Ботев".
Двубоят започна отлично за "сините", които взеха първата част много убедително. След това шампионите от Марек намериха верния ритъм и изравниха резултата. Когато играта на дупничани забуксува в 3-ата част, на игрището се появи резервата Ангел Велков, който се включи отлично и имаше основна заслуга за успеха на Марек.
Носителите на Купата на България за 2014 година от Левски Боол поведоха в началото на финал №1 с 5:2. Венелин Кадънков намали до 4:5. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за "сините". Разликата набъбна до 5 точки при 12:7 за Левски, което принуди Найден Найденов да вземе прекъсване. Блокаут на Симеон Александров доведе до 15:9. Левски поведе с 16:9 при второто техническо прекъсване, след перфектна двойна блокада. Венелин Кадънков заби ас за 12:16. Атака на Смилен Мляков по диагонала от зона 2 и 18:12 за Левски. Нова атака на Смилен Мляков направи резултата 20:14 за "сините". Силната игра на Мляков продължи и 23:16 след нова атака. Симеон Александров изведе "сините" до успех в първия гейм с 25:17.
Волейболистите на Марек поведоха с 4:2 в началото на втората част. Георги Елчинов изведе дупничани напред с 6:4 с атака по правата от зона 4. Марек поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване след грешен сервис на "сините".
Двоен блок на Станислав Величков и Борислав Апостолов спря атака на Смилен Мляков за 11:7. Джузепе Лорицио взе прекъсване за Левски. "Сините" намалиха до 9:11. Последва ас на хърватския разпределител на "сините" Инослав Крънич - 10:11. Венелин Кадънков атакува по правата от зона 2 за 12:10. Борислав Апостолов атакува остро през центъра за 14:11. Последва ас на Апостолов за 15:11. Иван Латунов би начален удар в мрежата и Марек поведе с 16:13 при второто техническо прекъсване. Дупничани поведоха с 4 точки при 18:14 след грешка на Инослав Крънич, който стъпи в полето на противника. Джузепе Лорицио взе второто си прекъсване в гейма. Христо Цветанов атакува остро през центъра за 15:18. Марек поведе с 20:16, след като Симеон Александров атакува в атакува в антената. Венелин Кадънков атакува по правата от зона 2 за 21:17. Нова атака на Кадънков и 22:17. "Сините" намалиха до 19:22 и Найден Найденов взе прекъсване за шампионите. Левски намали до 20:22, но Марек отново поведе с 23:20. Георги Елчинов преодоля тройната блокада на "сините" за геймбол при 24:21. Венелин Кадънков изведе Марек до успех във втората част с 25:21 след блокаут.
Волейболистите на Марек поведоха с 5:3 в началото на 3-ия гейм. Георги Елчинов направи 6:4 с атака по блока от зона 4. Венелин Кадънков изведе Марек напред със 7:4. Смилен Мляков би сервис в мрежата и Марек поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване. Венелин Кадънков атакува мощно в 4-ия метър за 9:6. Симеон Александров заби две поредни точки от зона 4 по правата и Левски намали до 8:9. "Сините" изравниха при 10:10 след нова мощна атака на Симеон Александров. Левски поведе с 11:10, но Венелин Кадънков изравни до 11:11. Иван Латунов изведе "сините" напред с 13:12. Марек изравни пир 14:14, след като Смилен Мляков би сервис в мрежата. "Сините" поведоха с 16:15 при второто техническо прекъсване. При 17:15 за Левски, Найден Найденов взе прекъсване. Тройна блокада на "сините" спря атаката на Станислав Величков - 18:15. Венцислав Трифонов намали до 16:18 с атака през центъра. Симеон Александров игра с блокадата за 19:16. Марек намали до 18:19 и това принуди Джузепе Лорицио да вземе прекъсване за "сините". Иван Латунов хвана на блок атака на Венелин Кадънков - 20:18 за Левски.  Борислав Апостолов намали до 19:20. Грешка в атака на Александър Симеонов доведе до равенство. Марек поведе с 21:20 след силен серивс на Ангел Велков. Джузепе Лорицио взе ново прекъсване за "сините". Венелин Кадънков атакува технично за 22:20. Ангел Велков записа ас за 23:20. Гьорги Гьоргиев заби единичен блок и Марек стигна до геймбол при 24:20. Нова блокада за шампионите и Марек затвори третата част с 25:20.
Волейболистите на Марек дръпнаха с 4:1 в началато на 4-ата част. Джузепе Лорицио взе прекъсване за "сините". Последва нова точка за Марек и 5:1. Ангел Велков атакува мощно за 6:1. Единичен блок на Елчинов и 7:1. Георги Елчинов преодоля троен блок и 8:2 за Марек при първото техническо прекъсване. Венелин Кадънков направи 11:6 за шампионите. Смилен Мляков намали до 8:12 с атака от зона 2. Ангел Велков хвана на блок Смилен Мляков и 13:8 за дупничани. Атака на разпределителя Гьорги Гьоргиев и 15:9. Джузепе Лорицио взе второто си прекъсване за Левски в гейма. Марек поведе с 16:10 при второто техническо прекъсване. Контраатака на Венцислав Трифонов и 18:12. Левски успя да намали до 16:19 и това принуди Найден Найденов да вземе прекъсване за Марек. Страхотна атака на Венцислав Трифонов през центъра и 20:16. Смилен Мляков намали до 18:21. Атака на Венелин Кадънков в аут и 21:19. Блокадата на Левски хвана атака на Венелин Кадънков и 20:21. Младокът Ангел Велков игра технично за блокаут и 22:20. Левски намали до 21:22. Александър Симеонов успя да изравни за 22:22. Борислав Апостолов атакува мощно през центъра за 23:22. Двоен "син" блок срещу атака на Венелин Кадънков след дълго разиграване и 23:23. Левски стигна първи до геймбол при 24:23. Христо Цветанов хвана на блок Борислав Апостолов и 25:24 за Левски. Марек Изравни до 25:25 след атака на Георги Елчинов. Ас на Георги Елчинов и мачбол за Марек 26:25. Марек стигна до успех в 4-ата част с 27:25 и до 3:1 гейма.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ЛЕВСКИ БООЛ (СОФИЯ) 3:1 (17:25, 25:21, 25:20, 27:25)

МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 4, Венелин Кадънков 28, Георги Елчинов 15, Станислав Величков 5, Борислав Апостолов 12, Венцислав Трифонов 5 - Мартин Божилов-либеро (Ангел Велков 3)
Старши-треньор: Найден Найденов
ЛЕВСКИ: Инослав Крънич 2, Смилен Мляков 16, Симеон Александров 21, Александър Симеонов 9, Иван Латунов 9, Христо Цветанов 7 - Ивайло Лалов-либеро (Златко Кьосев, Денис Чавдаров)
Старши-треньор: Джузепе Лорицио.

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от Финал №1: МАРЕК - ЛЕВСКИ 3:1 - ТУК!!!