Левски се измъчи с Куманово, но продължи към финалите в Балканската лига (галерия)

Левски се класира за Финалната четворка на ЕВРОХОЛД Балканска Лига, след като в реванша от четвъртфиналните плейофи надигра трудно македонския КК Куманово 2009 с 95:86 (22:22, 28:22, 16:18, 29:24). Първата среща преди седмица в Македония завърши при резултат 74:74, а днешния успех изпрати българите напред в турнира. "Сините" ще играят във финалната фаза на регионалната надпревара за пета поредна година.

Първата четвърт на срещата бе изключително равностойна, като нито един от двата тима не успя да се откъсне напред с разлика и така се стигна до 22:22 след 10 минути игра.
Левски се измъчи с Куманово, но продължи към финалите в Балканската лига
Левски поведе в началото на втората част, а разликата достигна 32:27, преди Куманово да отговори със серия от 9-2 за 34:36. Все пак "сините" завършиха полувремето силно и поведоха с 50:44 след едно полувреме.
Домакините вдигнаха оборотите след подновяването на играта и това даде резултат. Разликата в полза на столичани започна да расте и достигна 11 точки - 56:45 след само три минути и половина игра. Куманово обаче не се предаде и успя да заличи голяма част от изоставането си и да намали до 66:62 след 30 минути, благодарение на отличната си игра на бърза атака.
Последната част започна по изключително неприятен начин за българския тим. Левски допусна 18 точки в началните пет минути на тази четвърт, а за сметка на това реализира само 8 и изоставаше със 74:80 пет минути преди сирената. "Сините" се съвзеха и отговориха 11-2 за 85:82 при оставащи две минути, а след това показаха характер и стигнаха до успеха с 9 точки разлика - 95:86.
Брандън Хийт за пореден път бе най-резултатен за победителите, реализирайки 24 точки. Лайнъл Чалмърс се отчете с 19 точки, а Джумейн Джоунс добави 17 точки, 12 борби и 5 асистенции. Христо Захариев също бе на ниво с 14 точки.

Иван Мишкович се отличи с 21 точки за Куманово, Марян Янески и Неманя Вранеш вкараха 14 и 13 точки за Куманово, а Ройс Паран се отчете с 10 точки, 12 асистенции и 6 борби.