Елче се домогна до победата, Гари Родригес едва не прехвърли стадиона

Отборът на Елче излъга с 1:0 Хетафе в двубой от 32-ия кръг на Примера. Попадението дойде в 93-ата минута от резервата Ричмънд Боакие. Бившият футболист на Левски Гари Родригес игра 81 минути, като по трибуните го запомниха с два удара, единият от които почти прехвърли трибуната зад вратата на гостите. Фран Ескриба има право да критикува съдията, тъй като реферът не назначи дузпа за валенсиански тим, въпреки че имаше всички основания да го стори.

В седмата минута Кристиан Ерера изпусна страхотно положение за домакините, след като вече Жорди Кодина беше безпомощен. В 12-ата Анхел Лафита нацели греда, след което Ману Ерера спаси добавка на Хуан Родригес.

В 29-ата съдията Иглесиас Вийянуева не свири чиста дузпа за "франхивердес". Борха Фернандес спря топката с протегната ръка, но реферът подмина положението. В 37-ата Гари Родригес навлезе и шутира много опасно с десния крак, но топката се отклони от бранител и мина до гредата в аут.

В 48-ата минута Гари Родригес изуми с изключително висок шут, като журналистите се пошегуваха, че почти е прехвърлил стадиона. През втората част липсваха положения. В 81-ата Родригес беше заменен от Аарон Нигес. В 93-ата минута резервният нападател Боакие зарадва трибуните на "Мартинес Валеро", засичайки с глава центриране отдясно в последния дъх на двубоя.

Елче вече е на пет точки от зоната на изпадащите. Тимът от Колисеум Алфонсо Перес" е само на една.

Снимки: Getty Images/Guliver