Удавникът Анжи погреба шампионските амбиции на Динамо (видео+галерия)

Походът на Динамо (Москва) към титлата в Премиер лигата беше неочаквано спрян в Махачакала, където местният Анжи разгроми с 4:0 възпитаниците на Дан Петреску. Звездната селекция на столичани, в която личаха имената на доскорошните футболисти на Анжи Владимир Габулов, Кристофър Самба, Игор Денисов и Алексей Ионов, се провали тотално и вече изостава на 7 точки от водача Зенит. В същото време Анжи записа едва втора победа от началото на сезона, но продължава да е на дъното в таблицата. Въпреки това, съставът на Гаджи Гаджиев запази теоретични шансове да се добере до местата, даващи право на баражи за оставане в елита.

Домакините изиграха най-силния си мач за сезона и показаха, че не заслужават да са на последна позиция. До почивката се разписаха Александър Бухаров и Фьодор Смолов, а резервите Сердер Сердеров и Махач Гаджиев завършиха наказателната акция през второто полувреме.

Владимир Бистров можеше да изведе Анжи напред в резултата още в 5-ата минута, но не оползотвори хубавия пас на Смолов. В 10-ата Михаил Кержаков спаси изстрел на Кевин Курани, който беше най-опасният футболист на динамовци. Веднага след това домакините контраатакуваха, Александър Алиев финтира Кристофър Самба и центрира към Бухаров - 1:0.

Курани и Одил Ахмедов пропуснаха добри положения за двата отбора, за да дойде 30-ата минута, в която Фьодор Смолов вкара един от редките си голове и наказа тима, чиято собственост е. Попадението беше изработено от Александър Бухаров, който елиминира неориентирания Самба и поднесе топката на Смолов. В края на полувремето Бухаров не можа да направи резултата класически, а по-лошото беше, че се контузи и вместо него се появи Гаджиев.

Петреску се опита да промени хода на мача с двойна смяна. Той извади разочаровалите Самба и Артур Юсупов, а на техните места пусна Алан касаев и Кристиан Нобоа. В действията на гостите обаче нямаше никаква организация и Анжи ме пропусна да довърши московчани. В 66-ата минута Дъглас подари топката на Алиев, той веднага комбинира със Сердеров и резултатът стана класически, а в края на двубоя Гаджиев вкара четвърти гол във вратата на габулов след чудесен пас на Ахмедов.