Малага разкъса Гранада

Отборът на Малага разби с 4:1 гостуващия Гранада в обедна среща от 32-ия кръг на испанския елитен шампионат. Игнасио Камачо (14 и 36), Нордин Амрабат (50) и Хуан Лопес - Хуанми (74) зарадваха публиката на "Ла Росаледа". Юсеф Ел-Ераби вкара за гостите от "Лос Карменес" в 77-ата минута.

В десетата минута Ясен Брахими пропусна прекрасно положение - преодоля Вилфредо Кабайеро и не стреля точно. В 14-ата "бяло-сините" откриха резултата - Самуел Гарсия Санчес центрира и Начо Камачо отбеляза с глава. В 36-ата халфът на малагийци отново се разписа - отново с глава и пак след корнер, изпълнен от Самуел.

В 42-ата гостите получиха дузпа, след като Брахими се строполи на земята. Ел Араби обаче не успя да преодолее Кабайеро от точката на дузпата. В 50-ата тимът на Бернд Шустер вкара своята дузпа, след като Амрабат излъга вратаря. В 74-ата резервата Хуанми направи 4:0 след страхотно центриране на Хесус Гамес. В 77-ата Ел Араби вкара за крайното 4:1 след грешка на Кабайеро, който подаде с крак на Диего Буонаноте.

Победата почти сигурно осигури оставането на Малага, който вече има 38 точки. Гранада е на четири над зоната на изпадащите.

Снимка: Getty Images/Guliver