Евертън съсипа Арсенал и вече сериозно му диша във врата (видео)

Тимът на Евертън се доближи само на точка от четвъртото място след успех с класическото 3:0 над прекия си конкурент за последното място в зона Шампионска лига. Това бе шеста поредна победа за "карамелите" във Висшата лига, с която те събраха 63 точки и вече дишат във врата на отбора на Арсен Венгер, след като са изиграли и мач по-малко от своя конкурент. На "Гудисън парк" днес мърсисайдци тотално надиграха своя противник и с попадения на Стивън Нейсмит и Ромелу Лукаку още в първия половин час игра взеха сериозен аванс. След почивката Микел Артета си заби автогол, за да оформи крайното 3:0 в полза на домакините.

Шестата поредна победа на "карамелите", съчетана със само двете точки в актива на Арсенал от последните четири мача на лондончани в Премиър лийг, означават, че Евертън вече има сериозни шансове да измести днешния си съперник и да го събори от четвъртото място, осигуряващо последната квота за Шампионската лига.

Полузащитникът Стивън Нейсмит откри резултата на "Гудисън парк" в 14-ата минута на срещата. Дошлият от Рейнджърс през лятото Нейсмит се разписа при добавка, след като вратарят на гостите Войчех Шчесни отрази с мъка удар на Ромелу Лукаку, но прати топката право в краката на Нейсмит, който я пусна в опразнения ляв ъгъл за 1:0. Малко преди попадението домакините изпуснаха още едно положение пред вратата на Шчесни, след като пробив на Лейтън Бейнс завърши с центриране в малкото наказателно поле, но там Ромелу Лукаку не успя да завърши.

По-добрата игра на Евертън продължи и в 31-ата минута Ромелу Лукаку удвои аванса на домакините след грешка на Санти Касорла при изнасянето на топката и свой собствен рейд в наказателното поле на "артилеристите", преминавайки покрай Томас Вермален преди да прати топката в мрежата зад Войчех Шчесни. След гола си белгийският нападател специално поздрави мениджъра си Роберто Мартинес, изминавайки на спринт половината терен, за да отиде да го прегърне.

След почивката Арсенал се опита да изнесе играта в половината на "карамелите", но след само 16 минути игра през втората част всичко в мача бе решено, след като Евертън наниза трети гол в тяхната врата. Кевин Миралас бе в основата на това   резултатът да стане класически в 61-ата минута след поредната грешка в отбраната на гостите. Белгийският национал отне топката от Бакари Саня в средата на терена, а след това прекоси половината терен, за да стигне до избита от Шчесни топка и да притисне Микел Артета да я пусне в опразнената от полския вратар врата и така да отбележи трети гол за "карамелите" в мача.

До края на срещата домакините дори можеха да вкарат още голове във вратата на грохналия си противник, но Рос Баркли и Ромелу Лукаку изпуснаха положения пред вратата на Шчесни. Гостите също отправиха удари към Тим Хауърд чрез резервите си Алекс Окслейд-Чембърлейн и Аарън Рамзи, а имаха и претенции за дузпа в своя полза, но такава не бе отсъдена.