Лацио с нова крачка към Европа в дебюта на 17-годишния "чичо" (видео)

Лацио се доближи само на 2 точки до място в Лига Европа след много важна победа с 2:0 над Сампдория в среща от 32-ия кръг на Серия "А". Антонио Кандрева (42') и Сенад Лулич (73') бяха точни за домакинския успех на "орлите". Повече от половин час столичани играха с човек по-малко заради червения картон на Лукас Биля в 57-ата минута. Двубоят ще се запомни и с дебюта в калчото на юношата на Лацио Жозеф Минала. Камерунецът придоби популярност наскоро, след като стана ясно, че е само на 17 години, макар на външен вид да изглежда на много повече.

Голямата звезда на домакините Мирослав Клозе отпадна от групата малко преди началото на двубоя заради травма. Това принуди включването от първата минута на новото попълнение Елдер Пощига. По двете крила му помагаха Кандрева и Балде Кейта, а на вратата беше Етрит Бериша за сметка на Федерико Маркети. Трибуните на "Олимпико" отново бяха полупразни заради бойкота, който тифозите обявиха на собственика Клаудио Лотито. Гостите от Генуа пък бяха без наказания си наставник Синиша Михайлович.

И двата отбора имаха доста проблеми с организирането на атаки преди почивката. Никой не успяваше да вземе игрово превъзходство и затова първото интересно положение в тази част беше страховитият изстрел на Маноло Габиадини в 23-ата минута, който профуча над гредата. Три минути преди антракта обаче лациалите успяха да нанесат своя удар. Прогресиращият Кейта проби по дясното крило и центрира отлично по земя към Кандрева, който майсторски насочи кълбото в долния десен ъгъл на Анжело Да Коща - 1:0.

Играта след това попадение не се промени особено. Футболистите на Сампдория допускаха доста брак в действията си. Сгрешени бяха елементарни пасове, а статичните положения бяха пропилявани с лекота заради опити за сложни отигравания. "Моряците" получиха подарък в 57-ата минута, когато аржентинският халф на Лацио Биля беше изгонен за втори жълт картон. Домакините веднага се отказаха от централния си нападател и съсредоточиха силите си в защита на крехкия аванс. Съперникът обаче продължи да бъде неефективен в предни позиции.

Така се стигна до 73-ата минута, когато момчетата на Едоардо Рея вкараха още един гол по същия начин. Капитанът Стефано Маури намери Лулич с нисък пас и бъдещият участник на Мондиала опъна мрежата за 2:0.

Четири минути по-късно националът на Босна и Херцеговина отстъпи мястото си на Минала. Възмъжалият тийнейджър твърди, че е на 17 години, но заради това отнесе доста иронични коментари. За малкото време на терена днес той очаквано се представи слабо заради напрежението, като в една ситуация препъна Едер и като нищо съдията можеше да отсъди дузпа за Самп, но не го направи.

Така "орлите" се приближиха с още една крачка към евроквотата, докато "моряците" са 12-и и доиграват сезона.