Играч си заби два автогола при поредната стъпка на ПСЖ към титлата (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен постигна поредната си победа в шампионата на Лига 1 и вече подготвя празненствата за втората си поредна титла на страната. Парижани победиха с 3:0 Реймс, а куриозното в двубоя бяха двата автогола, които си заби бранителят на гостите Аиса Манди. Първото попадение за парижани пък бе дело на Единсон Кавани.

Резултатът бе открит от уругваеца малко преди почивката, след като нападателят успя да вкара във вратата топката при едно центриране по земя на Грегори ван дер Вийл. В началото на втората част Манди си отбеляза първият автогол. Удар с глава на Лукас Моура се удари в гредата и топката рикошира в защитника, за да влезе в мрежата. Малко преди края на мача Манди си заби и втори гол в собствената врата. При един опит за центриране на Есекиел Лавеци играчът се пробва да изчисти топката, но вместо това я прати в мрежата.

Така ПСЖ вече има 79 точки на върха на класирането, което е с цели 16 точки повече от втория Монако. Монегаските са с мач по-малко, но това е от минимално значение за борбата за титлата. Реймс пък остава на осмо място с 44.