Левски удари Берое на старта на женските плейофи (видео+галерия)

Левски се справи с Берое в първата среща от четвъртфиналните плейофи на НБЛ-жени. "Сините" надиграха съперника си у дома в зала "Универсиада" с 82:67 (22:10, 20:21, 23:17, 17:19) и поведоха с 1-0 победи в серията.

Вторият двубой между двата тима е на 3 април (четвъртък) в Стара Загора. Играе се до два успеха от три мача.

По-късно днес предстоят първите мачове от другите четвъртфинални серии - Нефтохимик 2010 срещу Рилски спортист, както и Монтана 2003 срещу Хасково 2012.
Левски удари Берое на старта на женските плейофи
Домакините започнаха ударно със серия от 11-0, а първите точки за Берое дойдоха едва в петата минута на мача за 11:2. В последствие авансът на Левски скочи до 16:2, за да се стигне до 22:10 след една част.

Втората четвърт отново премина под контрола на столичния тим и въпреки няколко моментни избухвания от страна на Берое, момичетата на Стефан Михайлов останаха начело в резултата. "Зелените" успяха да свалят изоставането си до 40:31 минута преди полувремето, а на почивката Левски водеше с 42:31.
През третата част столичанки вдигнаха оборотите и благодарение на отличната си стрелба от зоната за три точки успяха да увеличат преднината си, която достигна 65:48 след 30 минути.

В заключителните 10 минути Берое нямаше сили за обрат, а Левски запази комфортния си аванс, като разликата в един момент дори надхвърли 20 точки - 78:57, но след като Стефан Михайлов даде шанс на някои от по-младите си състезателки, гостуващия тим направи серия от 10-0 за 78:67. Все пак до изненада не се стигна и крайният резултат бе  82:67.
Христина Иванов бе най-резултатна за победителките със своите 21 точки. Останалите четири състезателки от стартовата петица също завършиха с двуцифрен точков актив - Ралица Нанева вкара 13 точки, Виктория Стойчева и Шарел Алън се отчетоха с по 12, докато Наташа Попович приключи с 11.

Валерия Каст вкара 15 точки за Берое, а Ренета Дикова добави 14.