Сент Етиен повали Лион и остана в борбата за третото място

Сент Етиен се наложи с 2:1 над Лион като гост и запази шансовете си да се изкачи на 3-о място във френското първенство. По-рано днес Лил щастливо победи Гинган с 1:0 и все още води с 3 точки 7 кръга преди края. На "Стад Жерлан" гостите изтръгнаха победата чрез резервата Макс-Ален Градел в изпълнено с нерви и омраза дерби на региона на Рона. Той вкара в 74-ата минута с добавка, след като вратарят на домакините Антони Лопес отби центриране на Рено Кохаде.

"Толкова съм щастлив, че точно аз вкарах! Направихме го заради нашите привърженици, които толкова години бяха унижавани", заяви героят за гостите.

Турчинът Мевлют Ердинч откри резултата в 28-ата минута. Бразилецът Брандао овладя висока топка и му я подаде удобно, а за Ердинч нямаше проблем да вкара от близко. 11 минути след това Лион изравни чрез Александре Лаказет. Сериозната работа свърши Бафетимби Гомис, който овладя топката пред дъгата, дриблира между двама бранители и я подаде на Лаказет, който я заби под гредата. За него това е 14-о попадение от началото на сезона и той се изравни в класирането на голмайсторите с Единсон Кавани от Пари Сен Жермен на втората позиция.

Гостите заложиха на здрава преса, игра почти тяло в тяло, много агресия, с което реално изолираха плеймейкъра на Лион Йоан Гуркюф. Поведението им на терена изнерви и домакините, които няколко пъти опитаха саморазправи по терена. Гуркюф беше замененна почивката с травма в глезена, след като Кохаде му влезе зверски в глезена и получи за атаката си жълт картон.