Хетафе шокира Валенсия на "Местайя" (видео)

Борещият се за оцеляване в Примера Хетафе изненадващо победи като гост Валенсия с 3:1. Отборът от мадридското предградие направи пълен обрат на "Местайя" и вече е на 16-о място в класирането, на точка над опасната зона. "Прилепите" пък окончателно се простиха с амбициите си да се класират за евротурнирите. Тимът на Хуан Антонио Пици е 9-и и изостава с цели 10 точки от шестия Реал Сосиедад.

Пици остави на пейката Софиан Фегули и Пако Алксасер, което му изигра лоша шега. Валенсия поведе още в 6-ата минута с гол на Едуардо Варгас, който с глава простреля Жорди Кодина, но след това изпусна инициативата. Само за няколко минути в средата на полувремето гостите обърнаха развоя на мача с попадения на Анхел Лафита и Чиприан Марика. Лафита изравни с далечен изстрел, а румънецът Марика засече центриране на Серхио Ескудеро и изведе тима си напред в резултата.

При 1:2 Даниел Парехо уцели гредата, а същото направи и появилият се след почивката Алкасер. Жереми Матийо също се размина с гола в минутите на мощен домакински натиск през второто полувреме. Така се стигна до 88-ата минута, когато Педро леон наказа грешка на защитата на Валенсия и реши спора в полза на Хетафе.

В добавеното време изнервеният Матийо си изкара втори жълт картон и домакините завършиха мача с човек по-малко.