Томис на Мартин Стоев на победа от финал в Румъния

Настоящият волейболен шампион на Румъния Томис (Констанца), който е воден от бившия селекционер на националния отбор на България Мартин Стоев, е на победа от класиране за финала в местната Дивизия 1. Томис, в който играят Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов, надигра категорично у дома Динамо (Букурещ) с 3:0 (25:20, 25:16, 25:19) във втори мач от полуфиналната серията, игран вчера.

По този начин волейболистите на Констанца вече водят с 2-0 победи в плейофната серия, която се играе до 3 успеха от 5 мача. Третата и евентуално четвъртата среща между двата тима са в сряда и четвъртък (2 и 3 април) от 17,00 часа българско време в Букурещ.

Момчетата на Стоев имаха проблеми единствено в началото на първия гейм, в който гостите от Динамо поведоха с 15:14. След това настоящите шампиони взеха контрола върху играта в свои ръце и спечелиха без особени проблеми с 3:0. Жеков изигра много силен мач и завърши с 8 точки (4 блока и 3 аса), с колкото се отчете и Бахов за победата. Най-полезен за Томис отново стана испанският посрещач Исраел Родригес с 14 точки (7 аса) за успеха.

"Важно е, че спечелихме първите два мача в полуфинала. Контролираха мача от началото до края. Сега ще отидем в Букурещ само с мисълта победа, защото искаме да затворим възможно най-бързо серията срещу Динамо", заяви след срещата Мартин Стоев.