Валенсия изпусна спечелен мач (видео)

Отборът на Валенсия остава все по-далеч от местата, даващи право на участие в Лига Европа през следващия сезон. "Прилепите" завършиха 2:2 като гост на Алмерия, макар че на почивката имаха аванс от два гола. Мачът ще се запомни с попадението на Сейду Кейта, който откри резултата точно 8,2 секунди след първия съдийски сигнал. В Испания веднага изчислиха, че това е третият най-бърз гол в историята на Примера.

Виновник за гола на Кейта беше Марко Торсилиери, който се опита да върне топката към вратаря Естебан Андрес Суарес, но пръв до кълбото стигна малийският национал, който веднага опъна мрежата. Дълго време домакините не можаха да се съвземат от шока. В 34-ата минута Валенсия поведе с 2:0, като този път точен беше Едуардо Варгас, който се измъкна зад защитата и с кинжален удар прониза Естебан.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор - този на домакините. В 53-ата минута Висенте Гуаита изби мощен шут на Сусо, но при добавката Оскар Диас намали. Само две минути по-късно Корона се промъкна в наказателното поле и технично изравни.

До края и двата отбора търсеха победата, но равенството беше най-справедливият резултат. Валенсия остана на 9-о място с 40 точки, а Алмерия е на 16-а позиция с 30 пункта.