Рен изхвърли Лил от Купата на Франция (видео)

Рен стана последният полуфиналист за Купата на Франция, след като елиминира Лил с победа с 2:0. Камил Гросицки и Ромен Алесандрини отбелязаха головете за отбора на Филип Монтание. В спор за място на финала Рен ще срещне Анже, а в другия полуфинал Монако на Димитър Бербатов гостува на Гингам.

Ола Тойвонен пропусна първото положение в мача, който бе изцяло доминиран от домакините. В 34-ата минута обаче Гросицки засече перфектно центриране на Алесандрини и откри резултата. Саломон Калу пропиля най-добрата възможност за Лил в началото на втората част, а в добавеното време Алесандрини подпечата успеха на Рен с втори гол.