Бербо отново е класа, а Монако заби шест шамара на Ланс (видео)

Монако на Димитър Бербатов разби с 6:0 на Ланс в четвъртфинален мач за Купата на Франция. Митко бе титуляр за монегаските и се отчете с гол, асистенция и отлична игра. Българинът остана на терена до 75-ата минута, когато бе заменен от Антони Мартиал. Така Бербо вече има четири гола на сметката си за Монако, откакто премина в Княжеството в края на януари. Останалите попадения днес бяха дело на Лука Окампос на два пъти, Еманюел Ривиер, Фабиньо и Жофри Кондогбия.

Резултатът бе открит от домакините в 18-ата минута. Едно центриране по земя на Фабиньо бе засечено към вратата от Набил Дирар. Малко преди голлинията топката удари Лукас Окампос и тя влезе във вратата. Аржентинецът бе в засада в ситуацията, но съдията зачете попадението.

Бербатов можеше да удвои в 30-ата минута, след като вратарят на гостите Рюди Риу се сблъска със съотборник при едно центриране и топката попадна у българина, който обаче от малък ъгъл не успя да уцели вратата.

В 41-ата минута Бербатов все пак удвои. Ривиер получи топката в наказателното поле и видя непокрития българин, който хладнокръво прати топката във вратата.

В 54-ата минута Митко се отчете и с асистенция. Българинът изведе по отличен начин Ривиер сам срещу вратаря и нападателят прокара топката към вратата за 3:0. Скоро резултатът стана 4:0. При едно центриране отляво Фабиньо остана непокрит в малкото наказателно поле и с диагонален удар наказа отново Риу.

В 67-ата минута Окампос покачи на 5:0. След едно прострелно центриране отдясно аржентинецът вкара от близко разстояние второто си попадение за вечерта. Пет минути преди края на мача цифрата 6 вече грееше на таблото на стадион "Луи II". Центриране на Андреа Раджи бе засечено по акробатичен начин с пета от резервата Жофри Кондогбия и след като се отклони в Лоик Ландре отново посети вратата на Риу.

Така Монако се класира за полуфиналите на Купата на Франция и е основен фаворит за трофея. До момента са ясни още два отбора, които ще се борят за отличието - Гинган и втородивизионния Анже. Утре е последният четвъртфинал между Рен и Лил.

МОНАКО - ЛАНС 6:0
1:0 Окампос (18)
2:0 Бербатов (41)
3:0 Ривиер (54)
4:0 Фабиньо (58)
5:0 Окампос (67)
6:0 Кондогбия (85)

МОНАКО: Ромеро, Раджи, Абидал, Исимат-Мирен, Фабиньо, Окампос, Тулалан (64- Кондогбия), Обади, Дирар, Ривиер, Бербатов (75- Мартиал)

ЛАНС: Риу, Туре, Ландре, Тисеран, Баал, Гамбен, Валдивия (76- Буригео), Любоя (64- Н'Диайе), Шавария (46- Сали), Кулибали