Виляреал се върна на правилния път (видео)

Отборът на Виляреал прекъсна серията си от 4 мача без победа в Примера и грабна трите точки при гостуването си на Хетафе. "Жълтата подводница" спечели с 1:0, а единственият гол бе дело на Жереми Пербе. Французинът се разписа още в 5-ата минута след добър пробив на левия бек Боян Йокич.

Хетафе не беше по-слабият отбор и създаде доста положения пред вратата на Серхио Асенхо. Защитникът Алексис Руано можеше да изравни много скоро след гола на Пербе, но с глава прати топката в аут. В средата на полувремето пропуск направи и Адриан Колунга, а най-близо до гола за домакините беше Педро Леон, който от удобна позиция стреля над вратата.

В класирането Виляреал е на 7-о място с 48 точки, а Хетафе заема 18-а позиция с 28 точки и продължава да е в зоната на изпадащите.