Леверкузен напомни за себе си (видео)

След шест кръга без успех Байер (Леверкузен) най-накрая показа класа и спечели с 3:1 визитата си на Аугсбург в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Победата приближи тима на Сами Хюпия на 4 точки до третия Шалке 04. Финалистът в Шампионската лига от 2002 година имаше сериозни проблеми с баварския си съперник и едва в края успя да изтръгне трите точки.

Щефан Кийслинг беше точен още в 11-ата минута и това смути домакините, който до края на полувремето не успяха да се организират. В 33-ата минута Гонсало Кастро пропусна да вкара за 2:0, а в последните секунди на полувремето съдиите отмениха попадение на Сон Хюн-Мин от много тънко положение за засада.

Аугсбург излезе преобразен за втората част и постави противника си под огромен натиск. Играта се развиваше основно в половината на Байер и в 50-ата минута Тобиас Вернер сътвори невероятен пропуск от няколко метра, като стреля в тялото на Бердн Лено. Все пак 9 минути по-късно халфът на домакините се реваншира с изравнителен гол след центриране на Рони Филп. Така Вернер бележи в четвърти пореден мач. В 64-ата минута отново той излезе на прекрасна позиция за реализиране, но не уцели вратата. Кийслинг напомни, че и Леверкузен е на терена с коварен шут в 66-ата минута, който Марвин Хитц изби в корнер.

Аугсбург продължаваше да натиска и всички очакваха гол в мрежата на гостите. Такъв обаче падна във вратата на баварците. В 80-ата минута Сон Хюн-Мин направи двойно с Юлиан Бранд и със силен удар по диагонала наказа Хитц, който беше застанал неправилно до гредата. След само три минути бившият футболист на Байерн (Мюнхен) Емре Джан реши всичко с прецизен изстрел, като и гредата му помогна за крайното 3:1 в полза на Байер.

Поражение оставя Аугсбург на 3 точки от Лига Европа.