Този път мрежата не се скъса и Леверкузен загуби второто място (видео)

Шансовете на Байер (Леверкузен) за второто място в крайното класиране се изпариха, след като отборът загуби вкъщи с 2:3 от Хофенхайм в последния двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. Бившият тим на Димитър Бербатов вече е на 7 точки от Борусия (Дортмунд), който заедно с Шалке 04 ще определи сребърния медалист. Гостите взеха сладък реванш за ощетяването, което понесоха през есента в първия мач между двата тима. Тогава Байер спечели с 2:1 с прословутия гол-фантом на Щефан Кийслинг, когато топката се промуши през дупка от външната страна на мрежата.

Днес Хофе повеждаше на три пъти, докато домакините успяваха да изравнят само в два от случаите. В 14-ата минута десният бек Роберто Хилберт спря топката с ръка в наказателното поле и от бялата точка Сеад Салихович майсторски преодоля Бернд Лено за 1:0 за своя отбор.

Кийслинг изравни в 39-ата минута с глава след неочаквано включване и още по-неочаквано перфектно центриране на централния защитник Емир Спахич. Докато обаче домакините се усетят, те отново изоставаха в резултата. Капитанът на младежкия национален отбор на Германия Кевин Фоланд вкара за 1:2 в 40-ата минута след впечатляващо изпълнение.

Играчите на Сами Хюпия съумяха да върнат и този гол в началото на второто полувреме, след като капитанът Симон Ролфес се възползва от ефектен пас на Ларс Бендер и беше точен за 2:2 в 54-ата минута.

Леверкузен продължи да атакува и в 67-ата минута стигна до ново попадение, което обаче беше отменено заради засада.

Развръзката беше оставена за заключителни минути. В 87-ата минута Тарик Елиунуси излезе сам срещу Лено, но вратарят успя да парира. Последва атака на Байер, при която Ерен Дердийок излезе на отлична позиция, но ударът му не намери целта. Почти всички на "БайАрена" се държаха за главите, тъй като виждаха как любимците им повеждаха с 3:2. Това обаче не беше всичко. Буквално в ответната атака, в 89-ата минута, Фабиан Джонсън центрира и нападателят на Хофенхайм Антони Модест смълча трибуните с отлично насочен изстрел за 3:2 в полза на гостите. Французинът използва случая да иронизира домакините, като веднага след гола започна да дърпа мрежата на вратата, за да провери дали в нея няма дупка.

Така в крайна сметка Байер записа шеста поредна среща без победа в Бундеслигата и ще трябва да се съсредоточи към запазването на четвъртото място, което също праща в Шампионската лига, но през плейоф. Хофенхайм пък доиграва сезона, тъй като е десети и не се бори за нищо.