Рома държи ШЛ в ръцете си след гол в последната секунда (видео)

Отборът на Рома постигна изключително трудна, но важна победа с 2:1 над Торино след гол в 91-ата минута на "Олимпико". Младите играчи на "вълците" Матия Дестро (42) и резервата Алесандро Флоренци (91) бяха точни за домакините, докато Чиро Имобиле се разписа за "биковете" в 52-ата минута със супер гол от воле.

20-ата победа от 29 кръга за Рома бетонира тима на второ място с 67 точки, което дава право на участие директно в групите на Шампионската лига, като "джалоросите" имат преднина от девет точки пред третия Наполи.

Капитанът на римляните Франческо Тоти изигра своя мач номер 700 за клуба, но нямаше късмет да отпразнува с гол. Той пропусна да даде преднина на своите през първата част, но след него Дестро откри с 9-ия си гол в 15 мача. Юношата на Интер бе точен в 42-ата минута след извеждащото подаване на Жервиньо. Преди това вратарят на гостите Даниеле Падели със страхотни спасявания спря Дестро, Тоти и Миралем Пянич.

Второто полувреме започна с феноменален гол на Имобиле, който с левия крак от въздуха засече центриране от 35 метра на Джузепе Вивес. Попадението бе негово 17-о за сезона, което го изведе на върха в класирането на голмайсторите на Серия "А". Това е деветото попадение на 24-годишния нападател далеч от Торино, което го прави лидер и в тази класация за този сезон в калчото.

Руди Гарсия замени Тоти в 70-ата минута, но пусна трима офанзивни играчи. Атаките следваха пред двете врати, но в последните минути гостите бяха на два пъти в непосредствена близост да шокират "Олимпико" първо чрез Алесио Черчи,  а после и чрез Камил Глик. Във футбола има неписано правило - като не вкарваш, ще ти вкарат. Така се случи и в италианската столица. Имобиле загуби топката, която попадна в Жервиньо, той напредна и записа втора асистенция в мача, извеждайки Флоренци. Младокът изпрати топката в мрежата с левия крак, вдигна всички тифози на крака и отиде да празнува под Курва Суд, след като от две години се опитва да се разпише под агитката на своите тифози.

Шестото попадение на Флоренци и първо за него от януари подлуди Руди Гарсия, който прави фантастичен дебют в Серия "А".

Другата лоша новина за Торо е, че голаджията на тима получи картон и ще бъде наказан за мача с Каляри.

"Вълците" гостуват на Сасуоло в следващия кръг.