Пълен дебютант спря Реал Сосиедад за Шампионската лига (видео)

Алмерия сложи край на серията си от три поредни загуби и напусна зоната на изпадащите в Примера дивисион. В драматичен последен мач от 29-ия кръг отборът на Франсиско надви с 4:3 гостуващия Реал Сосиедад и вече заема 16-о място в класирането. Баските пък пропуснаха да съкратят изоставането си от Атлетик Билбао в битката за четвъртатата позиция, даваща право на участие в квалификациите за Шампионската лига, и са 6-и с 46 точки.

В герой за Алмерия се превърна абсолютният дебютант Хишам Халуа. 18-годишният нападател се появи на терена в 87-ата минута и в добавеното време ознаменува първия си мач в елита с победен гол. Двубоят ще се запомни и с това, че три от попаденията на "Медитеранео" паднаха от дузпи. Реал Сосиедад на два пъти повеждаше, но силният домакински щурм в края обърка хората на Хагоба Арасате, които регистрираха трета загуба в последните си 4 мача.

Срещата започна с голям пропуск на централния нападател на гостите Иманол Агирече. В 16-ата минута реферът Айса Гамес отсъди спорна дузпа в полза на гостите за игра с ръка на Анхел Трухийо и Карлос Вела откри резултата. Това бе само една от съдийските грешки, които белязаха иначе качествения двубой.

В 29-ата минута Оскар Диас изравни след комбинация с Фернандо Сориано и така приключи първото полувреме.

След почивката Агирече отново изведе гостите напред, но в 66-ата минута Хосе Ребаско - Верса вкара за 2:2 от нова дискусионна дузпа. Малко по-късно домакините получиха още един наказателен удар и Верса отново бе точен. Маркел Бергара направи 3:3 с глава в 87-ата минута, но тогава удари часът на младока Халуа, който се провря между няколко защитници и разстреля Клаудио Браво, носейки сладкия успех на Алмерия.