Раонич мачка, Долгополов едва се измъкна срещу №89 в света

Поставеният под номер 12 в основната схема Милош Раонич (Канада) преодоля третия кръг на "Мастърс" турнира в Маями след безпроблемен успех с 6:1, 6:2 срещу Гийермо Гарсия-Лопес (Испания). Двубоят продължи само 56 минути, a 23-годишният канадец се отчете с 10 аса по пътя към победата. Раонич не позволи на съперника си да стигне до нито една точка за пробив, а самият той реализира общо четири в срещата. Така на 1/8-финалите световният номер 12 ще се изправи срeщу Бенямин Бекер (Германия) или Аляз Бедене (Словения).

Победа, но трисетова, записа и номер 22 в схемата на надпреварата Александър Долгополов. 25-годишният украинец постигна обрат срещу 89-ия в ранглистата Душан Лайович (Сърбия) - 3:6, 6:0, 7:6(5). Един пробив бе достатъчен на 23-годишния Лайович за спечелването на откриващата част. Във втория сет обаче Долгополов бе безмилостен и не даде нито гейм на противника си. В решаващата трета част тенисистите си размениха по два пробива и в крайна сметка се стигна до тайбрек. Битката продължи и там, но украинецът се оказа с по-здрави нерви и се поздрави с победата след 2 часа игра. В следващия си мач Долгополов ще мери сили със спечелилия двубоя между третия в схемата Станислас Вавринка (Швейцария) и Едуар Роже-Васлен (Франция).