Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Шарапова се поизмъчи срещу Флипкенс

Поставената под номер 4 в основната схема Мария Шарапова загуби първите четири гейма и началния сет, но успя да стигне до забележителен обрат в резултата и да отстрани Кирстен Флипкенс в среща от осминафиналите на турнира по тенис в Маями. Рускинята победи с 3:6, 6:4, 6:1 и се класира на четвъртфинал на турнира. Шарапова спечели за втори пореден път трисетов мач в Маями, което даде допълнителни надежди на петкратната финалистка в изданието, че този път ще стигне до трофея.

Шарапова, която е носителка на четири титли от Големия шлем, спечели само пет разигравания в първите си четири гейма на мача срещу белгийката Флипкенс, но успя да стигне до пълния обрат. Тази победа обаче едва ли е показателна за формата и класата на бившата номер 1 в света, която допусна 36 непредизвикани грешки и 10 двойни грешки. Шарапова ще се изправи на 1/4-финалите срещу спечелилата мача между 12-ата в схемата Ана Иванович (Сърбия) и 8-ата поставена Петра Квитова (Чехия).

Номер 5 в схемата Анжелик Кербер, която в предишния кръг отстрани най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова, изигра три сета срещу Екатерина Макарова (Русия). Германката все пак стигна до успеха след 2 часа и 10 минути при резултат 6:4, 1:6, 6:3. В следващата фаза Кербер очаква победителката от американския дуел между Серина Уилямс и Коко Вандевеге.