Мъри и Федерер с лесни победи в Маями

Защитаващият титлата си Анди Мъри (Великобритания) се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд 5,6 милиона долара. Поставеният под номер 6 Мъри надделя над Фелисиано Лопес с 6:4, 6:1, записвайки девета победа в девет мача срещу испанския си съперник. Това е първи турнир за шампиона от "Уимбълдън" след раздялата му с треньора Иван Лендъл, който изгледа срещата от трибуните като зрител.

"Движех се добре и ретурите ми бяха на ниво. Срещу Фелисиано никога не е лесно, защото той умее много добре да накъсва ритъма", коментира британецът, който търси трета титла в турнира след 2009 и 2013 година.

Мъри очаква номер 11 Жо-Вилфред Цонга (Франция) в спор за място на четвъртфиналите. Цонга беше на 2 точки от загубата при 1:5 в тайбрека на втория сет, но стигна до впечатляващ обрат срещу Маркос Багдатис (Кипър) с 4:6, 7:6(6), 7:5 след два часа и половина игра.

Шампионът от 2005 и 2006 година и поставен под номер 5 Роджър Федерер (Швейцария) надделя над холандеца Тимо бе Бакер с 6:3, 6:3 за 1 час и 3 минути игра. Федерер не допусна пробив и записа 21-ва победа в 24 срещи от началото на сезона. За място на четвъртфиналите швейцарецът ще срещне номер 9 в схемата Ришар Гаске (Франция), който отстрани Кевин Андерсън (Южна Африка) с 6:3, 6:4.

Поставеният под номер 4 Давид Ферер (Испания) също продължава напред след успех на италианеца Андреас Сепи с 6:3, 6:2, а Томи Робредо (Испания) елиминира Жулиан Бенето (Франция) с 6:3, 6:4.