Ривър Плейт бие, Бока Хуниорс с разочароващ хикс

Ривър Плейт се наложи с 2:0 над Ланус и се придвижи на 4 точки от първото място в аржентинското първенство след мачовете от 9-ия кръг. Фернандо Кавенаги откри резулатата в 35-ата минута. Рамон получи топката на скорост от дясно, овладя я и напредна. Почти от аутлинията той я върна към дузпата, където Кавенаги изпревари един защитник и от 5-6 метра вкара за 1:0. За второто попадение атаката започна от ляво и Габриел Меркадо намери Кеко на границата на наказателното поле. Топката попадна в Даниел Вилябла, който я измъкна от меле. И докато всички чакаха сигнал на съдията, Вилялба стреля технично и за втори път прониза вратаря Маркезин.

Ривър Плейт е един от четирите отбора с по 14 точки след тази победа, които се подреждат в местата 4-7. Колон (Санта Фе) остава начело с 18 точки след успех с минималното 1:0. Лукас Аларио вкара единствения гол от дузпа. Естудиантес е на второ място с 16 точки, след като отборът регистрира четвърто равенство в пет мача. Естудиантес изпусна победата при гостуването на Велес Сарсфийлд, като домакините стигнаха до точката в 88-ата минута чрез Хорхе Кореа. Гуидо Карийо вкара за гостите в 1-ата минута на второто полувреме.

Бока Хуниорс направи нова грешна стъпка и се задоволи с 0:0 при визитата си на последния в класирането Килмес. Бока заема 12-о място в класирането с 12 точки, изоставайки на 6 от върха и на 5 пред изпадащите.