Валенсия взе дербито с Виляреал

Отборът на Валенсия спечели с 2:1 областното дерби в Виляреал в дуел от 29-ия кръг на Примера дивисион. Хави Фуего реализира две попадения (35 и 43), Джовани дос Сантос (83) беше точен за "подводницата". Въпреки това тимът на Марселино Гарсия Торал има аванс от шест точки пред състава на Хуан Антонио Пици в спора за Лига Европа.

Още в шестата минута Феде Картабия беше повален непозволено, но съдията Перес Монтеро подмина ситуацията. Играчите на Хуан Антонио Пици поискаха дузпа, която не беше свирена. "Прилепите" играха много по-силно преди почивката и успяха да изковат преднина. В 18-ата вратарят на "бяло-черните" Диего Алвеш напусна принудително и в игра се появи Висенте Гуаита.

В 31-ата Икечукву Уче не овладя сам срещу вратаря след страхотен пас на Рубен Калмаче - Кани. В 35-ата опорният халф на домакините Хави Фуего отбеляза след много мощен шут. В 43-ата отново 30-годишният халф покачи на 2:0: Даниел Парехо центрира от фаул, Жереми Матийо прати топката в гредата, а Фуего беше на точното място за добавка. Любопитното е, че Фуего нямаше гол в Примера цели пет години, а това е първият му мач с две попадения от всички 350 срещи, които има в актива си.

"Лос че" започнаха втората част по-консервативно, по-премерено. В 55-ата Оливер Торес стреля неточно след добра "жълта" атака. В 70-ата Сейду Кейта изстреля топката в гредата. В 83-ата Жоао Перейра направи голяма грешка и Джовани дос Сантос даде надежди на гостите от "Ел Мадригал".