Терек с ценна победа срещу Кубан, Манолев удари греда (видео)

Отборът на Терек победи с 2:1 като домакин Кубан в двубой от 22-ия кръг на руската Премиер Лига. Двамата българи в състава на Кубан - десният бек Станислав Манолев и нападателят Ивелин Попов, играха по 90 минути, като Манолев бе много близо до първия си гол с фланелката на краснодарци, но уцели греда през първото полувреме. Попето пък получи жълт картон през втората част.

В 33-ата минута Аилтон Алмейда даде аванс в резултата на домакините от Грозни. Той бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Шарл Каборе срещу Аилтон.

Отговорът на краснодарци дойде в 38-ата минута, когато включилият се в атаката на Кубан Манолев от близко разстояние, но и от много малък ъгъл уцели греда с удар от въздуха.

В 58-ата минута Терек вкара втори гол. Защитникът Марчин Коморовски изпрати топката в мрежата зад вратаря Александър Беленов с глава след центриране на Мачей Рибус от корнер.

Гостите обаче не се предадоха и в 66-ата минута реализираха много хубав гол. Антон Соснин намери с дълъг пас устремилия се напред Лоренцо Мелгарехо, който си спря отлично топката и майсторски прехвърли вратаря Ярослав Годзюр.

В 82-ата минута Кубан пропусна чудесна възможност за изравняване на резултата - след центриране отдясно играч на гостите не успя да достигне до топката на метър-два пред вратата на Терек.

Победата бе много важна за тима на Терек в битката за оцеляване. Тимът от Грозни събра 19 точки и в момента заема 13-о място в класирането. Кубан пък е 10-и с 26 точки.