Ница измъкна точка от Бордо

Отборите на Бордо и Ница завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 30-ия кръг на Лига 1. Двата тима си размениха по едно попадение в рамките на три минути в средата на втората част и така поделиха точките.

Първо Жусие откри за жирондинците от дузпа в 63-ата минута, отсъдена за нарушение на Нампалис Менди срещу Андре Поко. Три минути по-късно обаче Алекси Босети изравни, след като довкара във вратата един избит от вратаря удар на Неал Мопе. В края на мача Бордо остана и с човек по-малко, след като Абду Траоре получи втори жълт картон.

По този начин Ница записа трети пореден мач без загуба в Лига 1 и скоро може да се поздрави с теоретичното си оставане в елита. "Орлетата" са с 38 точки на 11-а позиция, докато първият изпадащ Валансиен е с десет по-малко. Бордо пък остава на девето място с 42.