Рома се откъсна на 6 точки пред Наполи (видео)

Борещият се за второто място в Серия А тим на Рома постигна важен успех с 2:0 при гостуването на опашкаря Киево във Верона в мач от 29-ия кръг на Серия А. Така воденият от треньора Руди Гарсия столичен гранд се откъсна на 6 точки пред Наполи в битката за позицията, даваща право на участие в Шампионската лига. Римляните вече имат актив от 64 т., докато неаполитанците имат 58. Лидерът Ювентус е практически недостижим на върха със 75.

Киево не успя да се противопостави достойно на Рома. "Вълците" откриха след четвърт час игра чрез Жервиньо, който се възползва от чудовищна грешка в отбраната на Киево. Бранителят на тима от Верона Бощиян Сесар насочи с глава една центрирана топка към вратаря Микаел Агаци, но дебнещият Жервиньо се възползва от подаръка и откри.

Защитата на Киево продължи да греши в опасна близост до собствената врата. В 30-ата минута Рома можеше да води вече с 2:0, след като при аналогична ситуация като при първия гол Матия Дестро открадна върната към Агаци топка, но ударът му от малък ъгъл не намери целта.

Упоритостта на защитниците на Киево да връщат топката към собствената си врата продължи и след тази ситуация. С котешки рефлекс обаче Агаци улови топката преди да е достигнала до Жервиньо 2-3 минути след положението на Дестро.

Логичното се случи в 41-ата минута, когато Дестро вкара своя осми гол в Серия А, възползвайки се от великолепно извеждащо подаване от страна на Родриго Тадей.
Любопитното е, че това е пети гол на Дестро срещу Киево, който се превръща в неговата любима жертва в Серия А.

През второто полувреме Рома продължи да доминира на терена и да създава ситуации пред вратата на Киево, но до нов гол не се стигна. В самия край на мача отличен шанс за това имаше Жервиньо, но Агаци спаси ударът му с глава отблизо.