Бразилците на Краснодар съсипаха Спартак Москва (видео)

Отборът на Краснодар съсипа с 4:0 като домакин Спартак (Москва) в среща от 22-ия кръг на руската Премиер Лига. Ари направи хеттрик за Краснодар (4, 9, 50), а едно попадение добави Вандерсон (31).

Още в 4-ата минута бившият играч на Спартак Ари изведе Краснодар напред в резултата. Артур Йеджейчик центрира отдясно и навлезлият в наказателното поле на столичани Ари изпрати топката в мрежата зад стража Артьом Ребров. Само 5 минути по-късно бразилецът Ари направи резултата 2:0. Както и при първото си попадение, той не се зарадва. До гола се стигна след грешен пас на италианския защитник на Спартак Салваторе Бокети, който подари топката на Роман Широков, а той веднага потърси Ари. Бразилецът първо прехвърли вратаря Ребров, а след това насочи топката в мрежата, прехвърляйки и бранител на гостите.

В 20-ата минута арменският офанзивен халф на Спартак Арас Йозбилис уцели напречната греда на вратата, пазена от Андрей Синицин директно от ъглов удар, а в 31-ата Краснодар поведе с 3:0. Точен бе отново бразилец - Вандерсон, който се разписа след асистенция на сънародника си и бивш играч на Левски Жоао Жоазиньо. Последният получи топката в наказателното поле на противника, бързо подаде на Вандерсон и той с прецизен удар от дъгата на пеналтерията изпрати кълбото в долния лял ъгъл на вратата на Ребров.

В 37-ата минута Ари вместо да оформи хеттрик направи невероятен пропуск, като почти от голлинията на уцели вратата на Спартак след подаване на Вандерсон отдясно. Пет минути след почивката обаче хеттрикът на Ари стана факт. Бразилецът получи великолепен извеждащ пас от центъра от Широков и майсторски прехвърли Ребров.

В 58-ата минута аржентинският халф на Спартак Тино Коста с мощен шут от далечно разстояние удари напречната греда на вратата на Краснодар, а в 83-ата Вандерсон се откъсна напред след неразбирателство в отбраната на московчани, но стреля неточно и пропусна отлична възможност да направи резултата 5:0.

След тази гръмка победа Краснодар заема шеста позиция в класирането с 37 точки. Спартак пък изостана още повече в борбата за титлата след тази нова грешна стъпка. Столичани са трети с 40 точки - 7 по-малко от лидера Локомотив (Москва). В трите кръга след подновяването на руското първенство Спартак е спечелил едва една точка - при равенството 2:2 у дома с борещия се за оцеляване в елита Анжи.