Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Домакинска победа №100 за Фрайбург в Бундеслигата (видео)

Отборът на Фрайбург направи нова важна крачка към оцеляването си в Бундеслигата. След като в миналия кръг разгромиха с 4:1 като гост Айнтрахт (Франкфурт), днес футболистите на старши треньора Кристиан Щрайх победиха с 3:1 Вердер (Бремен) и се изкачиха до 14-ото място във временното класиране. Юлиян Шустер, Феликс Клаус и Адмир Мехмеди отбелязаха головете за домакинска победа №100 на Фрайбург в елита, а почетното попадение за "бременските музиканти" бе дело на резервата Нилс Петерсен.

Фрайбург бе далеч по-напористият тим от самото начало на двубоя и заслужено откри резултата след четвърт час, когато далечен изстрел на Шустер завари неподготвен стража на гостите Рафаел Волф. Домакините имаха и други положения за гол до почивката, но ги пропиляха.

В 53-ата минута Мехмеди проби по левия фланг и поднесе топката на Феликс Клаус, който покачи на 2:0. Не след дълго самият Мехмеди увенча добрата си игра с гол и реши всичко в полза на Фрайбург. Вердер стигна само до намаляване на резултата чрез Петерсен, който се възползва от груба грешка на Матиас Гинтер.

В следващия кръг Фрайбург гостува на Хамбургер ШФ, а Вердер приема Волфсбург.