Отличен Бербатов разказа играта на Лион (видео+галерия)

Димитър Бербатов отново се превърна в герой за тима си Монако. Българинът отбеляза гол и даде две асистенции за победата с 3:2 като гост на Лион в мач от 29-ия кръг на Лига 1. Митко подаде за първите два гола на тима си преди почивката - Валер Жермен (4) и Хамес Родригес (27), а сам вкара третото попадение в началото на втората част. За Лион надеждата на два пъти връщаше Джими Бриан (32), (78). Бербатов остана на терена до 70-ата минута, когато бе заменен от Еманюел Ривиер.

Това бе втори пореден мач за българина като титуляр за монегаските. Преди седмица Митко започна от първата минута при домакинството на Сошо и също бе с основна заслуга за успеха, отбелязвайки гол и спечелвайки дузпа за крайното 2:1. Така Бербо вече има три гола на сметката си, откакто пристигна на "Луи II" от Фулъм в края на януари. Един за Купата срещу Ница, срещу Сошо  миналата седмица и сега срещу Лион.

Резултатът бе открит от Монако още в четвъртата минута. При едно дълго центриране отдясно топката стигна до Бербатов, който бе с гръб към вратата и върна назад към нахлуващия Жермен, който без проблеми реализира с точен удар.

В 27-ата минута резултатът нарасна на 2:0 в полза на монегаските. При една бърза атака на гостите Жермен центрира по земя към задната греда, където Бербатов спря топката за Хамес Родригес, който на празна врата от един метър нямаше какво да направи.

Пет минути по-късно обаче домакините върнаха едно попадение. Десният бек Мигел Лопеш напредна по дясното крило и намери в наказателното поле Джими Бриан, който от точката на дузпата я прати във вратата.

В 53-ата минута Бербатов отбеляза нов гол за Монако. Българинът бе изведен сам срещу вратаря от Хамес и технично реализира с външната част на десния крак. При паса към Митко имаше засада, но съдията остави играта да продължи.

В 78-ата минута Лион обаче отново намали резултата. При едно центриране в наказателното поле вратарят Даниел Субашич позволи на Бакари Коне да го надскочи и топката попадна у Джими Бриан, който без да се бави я прати в мрежата. До края на мача Лион наложи тотален натиск, но не успя да стигне до важния гол, който да им донесе точката.

С победата днес Монако събра 62 точки и се намира на пет от лидера Пари Сен Жермен. Парижани обаче са с мач по-малко, тъй като по-късно днес приемат Сент Етиен. Лион пък остава на пето място с 45 точки.