Лацио си свърши работата срещу Каляри (видео)

Лацио спечели с 2:0 гостуването си на Каляри в мач от 28-ия кръг на калчото и остава в битката за място в Лига Европа, като изостава на пет точки от петото място. Успехът е трети за "орлите" в последните им четири шампионатни срещи. Точни бяха Сенад Лулич (19') и Балде Кейта (69'), а минута преди втория гол домакините пропуснаха дузпа. От 77-ата минута те бяха и с човек по-малко след червен картон на капитана им Даниеле Конти.

Столичани отново излязоха в схема 4-3-3 с Мирослав Клозе на върха на атаката, подпомаган от Лулич и Кейта. Каляри обаче имаше първия шанс. В 10-ата минута Андреа Косу стреля опасно, но Федерико Маркети се намеси отлично. Лацио имаше късмет да поведе малко след това. Алваро Гонсалес ефектно изведе Лулич зад защитата и националът на Босна и Херцеговина, който по принцип е един от най-непостоянните футболисти на тима този сезон, хладнокръвно заби кълбото под гредата.

В 27-ата минута малко не достигна на гостите удвоят аванса си. Хубаво центриране към Гонсалес не беше засечено добре от уругваеца, а само на метри от него Клозе чакаше пас, за да вкара. В 33-ата минута Маркети отново показа класа, отразявайки шут на Виктор Ибарбо. В последните секунди на първото полувреме реферът Масимилиано Ирати подмина претенции на Кейта за нарушение на Лука Росентини срещу него. Ако съдията беше маркирал фаул, то това трябваше да е червен картон, защото бранителят беше последен в защита.

В 60-ата минута Клозе се измъкна сам срещу Влада Аврамов, но не уцели вратата. Този пропуск можеше да изиграе лоша шега на Лацио, защото в 68-ата минута Алваро Гонсалес направи дузпа, фаулирайки Ибарбо. От бялата точка обаче резервата Маурисио Пинийя стреля в аут.

Буквално секунди по-късно, в ответната атака, Клозе изведе Кейта и младокът направи 2:0, с което реши всичко. В 83-ата минута юношата на Барселона пропусна трети гол от идентична ситуация. Преди това сардинци окончателно бяха хвърлили бялата кърпа, след като в 77-ата минута Конти си изкара втори жълт картон и беше отстранен.

И докато "орлите" се борят за участие в евротурнирите, то отборът на Каляри е на 6 точки от изпадащите и ще трябва да бъде много внимателен, за да не загуби мястото си в елита.