Милан пак на колене и Европа е мираж, само "Барези" в "Курва Суд"

Отборът на Милан допусна нова загуба в Серия "А", с което остана на 11 точки от местата, даващи право на участие в Лига Европа. Футболистите на Кларънс Зеедорф загубиха с 2:4 домакинството си на Парма, като "дуковете" продължават да нямат загуба в Серия "А" от октомври насам. През целия мач "росонерите" бяха с човек по-малко, след като вратарят им Кристиан Абиати пое към съблекалните с червен картон още в шестата минута. Със спечелените три точки тимът на Роберто Донадони се намърда още по-сериозно в битката за евроквотите. Победата днес е първа за Парма на "Сан Сиро" срещу Дявола от далечната 1996 г.

Двубоят се игра пред малко зрители на миланския стадион, като в знак на протест Южната трибуна, където са най-върлите ултраси на домакините, бе празна. В нея можеше да се види само самотен транспарант с №6 и името на любимия капитан на тифозите Франко Барези. В официалната ложа бе вицепрезидентът на 18-кратните шампиони Адриано Галиани, както и собственикът на гостите Томазо Гирарди, който аплодираше бурно всеки гол на своите. Галиани пък напусна ложата 15 минути преди последния съдийски сигнал.

Срещата започна отлично за играчите на Донадони. В шестата минута Есекиел Скелото се откъсна от защитата в червено-черно и Абиати се видя принуден да го спира. Опитният вратар го направи с цената на дузпа и червен картон. От бялата точка Антонио Касано матира без проблеми резервата Марко Амелия, който се появи на терена на мястото на полузащитника Майкъл Есиен. Последва чисто положение за гол за Милан, но от 2-3 метра Марио Балотели прати топката в страничната греда.

Шест минути след почивката Касано прониза за втори път Амелия. Италианският национал, който преди началото на мача размени няколко реплики с Балотели, криейки своята уста с ръка, се оказа непокрит отляво на атаката на "дуковете" и по земя прати топката в мрежата - 2:0. Последва смяна от страна на Зеедорф, който пусна в игра Адил Рами на мястото на неубедителния Урби Емануелсон. В 56-ата минута Кака качи топката на главата на Рами при далечната греда и след удар с глава домакините се върнаха в мача - 2:1.

В 76-ата минута реферът Доманико Чели даде много спорна дузпа в полза на миланистите, след като Рикардо Монтоливо падна в наказателното поле пред Антонио Миранте. Повторенията показаха, че дузпа по-скоро няма. С техничен и спокоен удар Балотели направи 2:2. Две минути по-късно обаче Амаури с петичка прати кълбото между краката на Амелия и с този прекрасен гол Парма отново излезе напред в резултата. Това бе краят за Милан. В последните секунди на добавеното време бившият халф на Интер Джонатан Биабиани оформи крайното 4:2 за двукратните носители на Купата на УЕФА, с което главоболията за Зеедорф, Галиани и всички, които обичат миланския гранд продължават.