Падението на Рен продължава

Отборът на Рен затъва все повече. Братанците записаха трета поредна загуба в Лига 1 и опасната зона е само на три точки. Тимът загуби с 2:3 като домакин от Тулуза в мач от 29-ия кръг на френския шампионат. "Виолетовите" поведоха с 2:0 до почивката, след автогол на Ола Тойвонен и попадение на Клеман Шантом. В средата на втората част Нелсон Оливейра намали за Рен, но скоро Серж Орие отново даде два гола преднина на Тулуза. Малко преди края на мача Абдулай Докуре отново намали за домакините, но за повече нямаше време.

Така Рен остава с 31 точки на 16-о място и така отборът е само на три от Валансиен, който е първият изпадащ. Тулуза пък е на другия полюс с три поредни победи и 42 точки на комфортното осмо място.

Валансиен постигна много важна победа с 1:0 като гост на Евиан Тонон-Гайяр в битката си за оцеляване. Единственото попадение бе дело на Маджид Уорис, който се намира в отлична форма и за десет мача вече има шест гола на сметката си. Валансиен е 18-и с 28 точки - на две от днешния си съперник, който е първият неизпадащ към момента.

Друг отбор, който се бори за спасение - Сошо също грабна ценен успех. Отборът от Източна Франция надигра с 2:0 Лориен. Рой Контут и Стопила Сюнзю бяха точни. Така Сошо вече има 25 точки - на пет от спасението. Лориен пък е с 36 на 12-о място.

Първият сигурен изпадащ е Аячо, като преминаването в по-долното ниво на френския футбол е само въпрос на няколко кръга за корсиканците. Днес те загубиха с 1:2 като домакин от Гинган и вече са на цели 15 точки от спасението. Клаудио Бовю и Мустафа Ятабаре бяха точни за гостите, докато за Аячо се разписа Пол Ласне.