Ница наказа Бастия и диша спокойно в Лига 1

Отборът на Ница победи с 2:0 Бастия в мач от 29-ия кръг на Лига 1 и направи много сериозна крачка към осигуряването си на място в елита и догодина. "Орлетата" не срещнаха особени проблеми с корсиканците, след като откриха резултата още в петата минута. Валентен Ейсерик изведе по отличен начин Алекси Босети в наказателното поле и крилото реализира с плътен удар. В края на първата част гостите останаха с човек по-малко, след като Яник Каюзак получи два жълти картона и трябваше да напусне терена. В средата на втората част пък 17-годишният Неал Мопе оформи крайното 2:0 за Ница. Нападателят засече в мрежата един удар на Ейсерик, който щеше да излезе в аут.

С победата днес Ница събра 37 точки в актива си и вече заема десето място в класирането - на девет от опасната зона. Бастия има същия брой, но формата на корсиканците започна рязко да спада и те записаха пет загуби в последните си пет мача.