Лион направи голяма крачка към четвъртфиналите (видео)

Отборът на Лион си осигури добра преднина в първия осминафинален мач от Лига Европа срещу чешкия Виктория (Пилзен). Французите победиха с 4:1 като домакини и имат големи шансове да продължат напред към следващата фаза.

Резултатът бе открит от гостите още в третата минута, когато Ян Коварик намери отлично Томаш Хорава и вторият вкара с глава. В 12-ата обаче резултатът вече беше 1:1. При едно центриране от корнер на Арнолд Мвуемба Геида Фофана бе оставен непокрит около точката на дузпата и изравни.

В началото на втората част "хлапетата" излязоха напред. Стед Малбранк изведе Александре Лаказет на чиста позиция и младият нападател направи 2:1. В 61-ата минута Малбранк отново се прояви в добра светлина и намери Мвуемба в наказателното поле, който вкара трети гол за Лион. Крайното 4:1 бе оформено отново от Фофана. Халфът бе изведен на стрелкова позиция от Лаказет в 70-ата минута и се разписа за четвърти път във вратата на чехите.

Реваншът е след седмица в Пилзен, но Лион вече е сериозен фаворит за място на четвъртфиналите.

ЛИОН - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 4:1
0:1 Хорава (3)
1:1 Фофана (12)
2:1 Лаказает (53)
3:1 Мвуемба (61)
4:1 Фофана (70)