Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Атлетико размаза Милан и мечтае, италианците приключиха с ШЛ (видео)

Атлетико Мадрид разби Милан с 4:1 в реванша между двата отбора от осминафиналите в Шампионската лига. Така с общ резултат 5:1 от двата мача испанският тим продължава напред и за първи път от 17 години ще играе на четвъртфинал в най-престижния клубен турнир. С попаденията си днес "дюшекчиите" минаха цифрата 100 по отбелязани голове през сезона, което не бяха постигали от времето на Любо Пенев. От своя страна Милан не успя да спаси италианската чест в надпреварата и се превърна в телевизионен зрител на оставащите битки за купата.

Наставникът на Атлетико Диего Симеоне започна със схема 4-4-1-1, при която единственото чисто острие бе Диего Коща. Кларънс Зеедорф пък бе наредил своите по традиция в 4-2-3-1, като "росонерите" бяха в третия си екип - златисти фланелки и черни гащета. Двата състава бяха с черни ленти на ръкавите в памет на жертвите на бомбените атентати в Мадрид преди точно 10 години.

Двубоят започна отлично за домакините. След само 180 секунди игра те вече имаха аванс в резултата. Коке центрира отдясно и голмайсторът на испанците Диего Коща акробатично с левия крак намери мрежата – 1:0. Изпълнението напомняше на това на бразилския Роналдо във вратата на Турция на Мондиал 2002. Атаката на Атлетико дойде след грешка в средата на терена на опитния Майкъл Есиен. Голът на Коща веднага "уби" шансовете да има продължения в мача.

Добрата игра на Атлетико продължи и в деветата минута Раул Гарсия стреля коварно към вратата на Кристиан Абиати, който обаче този път имаше късмет. Първата сериозна опасност пред вратата на Куртоа се откри пред Марио Балотели в 25-ата минута, но италианският национал би над вратата. Две минути по-късно "росонерите" стигнаха до 1:1. Балотели пусна хубав пас вдясно към Андреа Поли, който центрира добре и при далечната греда Кака изравни с глава.
Попадението на бразилеца даде криле на миланистите и те започнаха да атакуват по-мощно. В 36-ата минута Кака бе близо до нов гол, но този път прати топката с глава над целта. И точно когато изглеждаше, че италианците диктуват нещата на терена, Арда Туран шутира от около 20 метра, топката се отби в тялото на Рами и матира Абиати - 2:1. Веднага след това Гарсия можеше да приключи спора с красива "Ала Пиола", но ударът му мина до дясната греда на вратата.
Второто полувреме започна с атаки, както завърши и първото. Капитанът на "дюшекчиите" Габи се оказа на върха на една контра на своите, но на скорост прати кълбото в страничната греда на вратата на Дявола. В 54-ата минута Коща пробва здравината на главата на Рами, след като при опит да стреля към мрежата, нанесе воле по нея. В крайна сметка не се стигна до нищо сериозно.
В 71-ата минута интригата в двубоя падна, след като Гарсия с глава не остави шансове на Абиати и резултатът вече бе 3:1 за испанците. Веднага след това последва малшанс за "росонерите" - резервата Робиньо прати топката в горната греда от голова позиция. Срещата вече се доиграваше, когато в 85-ата минута Коща заби последния пирон в ковчега на миланския гранд - 4:1 за Атлетико.
Така испанците продължават напред и вече мислят за следващата фаза, докато Милан приключва участието си и се разделя с ШЛ. "Росонерите" ще останат извън турнира поне една година предвид класирането им в средата на таблицата в Серия "А" през този сезон.