Давид Вийя разстреля Селта за две минути и качи Атлетико пред Барса (видео)

Отборът на Атлетико (Мадрид) се възползва по най-добрия начин от грешката по-рано днес на Барселона срещу Валядолид (0:1), като победи с 2:0 Селта на "Балаидос". В отсъствието на голямата си звезда Диего Коща, който бе наказан за този мач, тази вечер диригентската палка в атака взе Давид Вийя, който с два бързи гола в 62-ата и 64-ата минута донесе успеха на своя тим. Така мадридчани  успяха да изпреварят каталунците във временното класиране.

През първото полувреме играта бе сравнително равностойна, като и двата тима имаха някои интересни атаки, но една идея по-близо до гола бяха гостите, като страхотен удар на Раул Гарсия от далеч премина на сантиметри от гредата.

През втората част обаче Атлетико набързо реши всичко в своя полза. Още от началните минути гостите взеха нещата в свои ръце и първо в 58-ата минута Раул Гарсия отправи нов опасен изстрел от границата на наказателното поле, а малко по-късно вратарят на домакините трябваше да се намесва решително след страхотен шут на Филипе Луиш.

"Дюшекчиите" затвърдиха превъзходството си в играта в 62-ата минута, когато защитник върна лошо назад и Вийя веднага изскочи на скорост, елиминира един бранител и прати топката във вратата за 0:1. Само две минути по-късно Вийя реши всичко в мача след като бе изведен абсолютно непокрит в наказателното поле и с премерен удар заби втори гол.

Така Атлетико (Мадрид) събра актив от 64 точки и се изравни с Реал на първото място, но "белият балет" е с мач по-малко. Селта пък остава на 11-ата позиция с 30 точки в актива си.