Турция наказа Ибра и компания

Турция победи с 2:1 Швеция в контрола, играна в Анкара. Резултатът бе открит от Мевлют Ердинч още във втората минута, след като засече с глава във вратата отлично центриране отдясно. В 55-ата минута обаче Ола Тойвонен изравни след грешка на Семих Кая, който подари топката на нападателя на Рен, за когото бе лесно да направи 1:1. Три минути по-късно обаче домакините отново стигнаха до преднина, след като Олджан Адън бе точен с глава от близко разстояние. Това попадение се оказа и победното за Турция на стадион "19 май". Звездата на шведите Златан Ибрахимович игра само през първото полувреме, но не успя да помогне на скандинавците.

ТУРЦИЯ - ШВЕЦИЯ 2:1
1:0 Ердинч (2)
1:1 Тойвонен (55)