Новият ни съперник Норвегия измъкна равенство от стар наш опонент

Противникът на българския национален отбор в квалификациите за Евро 2016 Норвегия измъкна равенство 2:2 при гостуването си на един добре познат опонент на България от групите за класиране на Мондиал 2014 Чехия в двубой, игран на "Еден Арена" в Прага. Скандинавците измъкнаха ремито в последните минути на срещата, след като дълго време губеха в резултата с 1:2. Точен за гостите бе ветеранът Мортен Гамст Педерсен, който изненада Петер Чех от над 30 метра и донесе равенството за Норвегия.

Томаш Росицки откри резултата за домакините в 11-ата минута след грешка на вратаря на Норвегия Ориан Ниланд. Също неточност в дефанзивния вал на Чехия обаче позволи на Тарик Ельонуси да възстанови равенството в 21-ата минута. Мачей Видра обаче отново даде аванс на чехите в 39-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Ниланд след изпълнение на корнер.

След почивката домакините контролираха топката и трудно се виждаше как може да изпуснат победата. В 88-ата минута обаче 32-годишният Мортен Гамст Педерсен препарира Петер Чех с удар от над 30 метра, който свари стража на Челси неподготвен и той допусна рядко срещан за стандартите си гол.

ЧЕХИЯ - НОРВЕГИЯ 2:2 (2:1)
1:0 - Росицки (11)
1:1 - Ельонуси (21)
2:1 - Видра (39)
2:2 - Педерсен (88)
Съставът на Норвегия: Ниланд, Елабделауи, Хангеланд, Форен (45-Тетей), Хьогли, Йохансен (45-Нордтвейт), Итегард-Йенсен, Скьелбред (64-Педерсен), Мьолер Дели (73-Браатен), Ельонуси, Абделауе (62-Нилсен)