Сасуоло завърши сезона с победа

Отборът на Сасуоло завърши сезона в Серия А с гръмка победа с 3:1 над Дженоа в последния 38-и кръг. Двубоят на стадион "Мапеи" в Реджо Емилия започна по отличен начин за домакините, които откриха още в третата минута с попадение на Доменико Берарди.

Симоне Дзадза довърши гостите с два гола между 18-ата и 32-ата минута. Леонардо Паволети успя да върне едно попадение за гостите, но това беше всичко. През втората част двата тима не си отбелязаха нови голове и резултатът се запази.

Изходът на срещата нямаше никакво значение и за двата тима, тъй като Дженоа остана без лиценз за евротурнирите, въпреки че завърши шести в първенството. Сасуоло пък завърши 12-и с 49.