Драма в Румъния! Късен гол лиши Таргу Муреш от шанс за титла

Отборът на Таргу Муреш с българския нападател Мирослав Манолов в състава си допусна обрат от 1:0 до 1:2 у дома срещу Оцелул (Галац) и направи Стяуа шампион на Румъния. "Стелистите" завършиха 0:0 като гост на CSMS в Яш и събраха 71 точки, докато тимът на Таргу Муреш остана втори в крайното класиране с 68.

Двубоят на Таргу Муреш започна по най-добрия начин. Домакините поведоха в 39-ата минута с гол от дузпа, реализирана от Габриел Мурешан. През второто полувреме гостите изравниха чрез Александру Тудорие, а драмата стана пълна в добавеното време, когато Елдер Таварес донесе победата на гостите, с което и титлата на Стяуа.

Манолов започна като титуляр, но беше сменен в хода на срещата. Като титуляр започна и бившият румънски нападател на ЦСКА Янис Зику, но и той напусна игра преди края. След мача Зику реагира много емоционално, като се разплака.