ПСЖ закри сезона с голово шоу на "Парк де Пренс"

Отборът на Пари Сен Жермен завърши по шампионски сезона в Лига 1. В последния 38-ми кръг тимът записа победа 3:2 в интересен двубой срещу Реймс на своя "Парк де Пренс". Единсон Кавани на два пъти в 30-ата и 83-ата минута и Адриен Рабио в 45-ата минута се разписаха за домакините, а Аиса Манди в 54-ата и Грежон Киеи в 89-ата минута вкараха головете за гостите.

ПСЖ стартира мача по-силно и успя да натрупа преднина от два гола през първото полувреме. В 30-ата минута Марко Верати пусна чудесен извеждащ пас за Кавани, който изскочи зад защитата и хладнокръвно реализира за 1:0. В 45-ата минута пък Лукас Моура елиминира няколко бранители и центрира за Рабио, който засече кълбото в мрежата за 2:0.

Гостите успяха да върнат интригата в 54-ата минута, когато след късо разиграване след корнер Франк Синьорино центрира към Манди и той с глава бе точен за 2:1. В 83-ата минута обаче Кавани заби трети гол за парижани след асистенция на Есекиел Лавеци. В самия край на мача Реймс направи загубата си по-почетна като Онианг отне една топка и изведе Киеи, който с хубав изстрел под гредата оформи крайното 3:2.

Така ПСЖ завършва сезона на върха на класирането с 83 точки, докато Реймс приключва на 16-ото място с 42 точки.