Валенсия запази златното четвърто място и изпрати Алмерия в Сегунда (видео)

Валенсия измъкна изключително важна победа с 3:2 като гост на Алмерия, благодарение на което "прилепите" запазиха ценното четвърто място, даващо право на участие в ШЛ. За сметка на това андалусците, които на два пъти повеждаха днес, изпаднаха в Сегунда.

Двубоят започна добре за домакините, които още в деветата минута поведоха. Томас Тейе изпълни добре пряк свободен удар, завъртя топката покрай стената и тя влезе във вратата на Диего Алвеш. В 28-ата минута Отамеди изравни, след като засече с глава центриране от корнер на Родриго де Паул. Това попадение обаче не пречупи Алмерия и в 37-ата минута момчетата на Сержи Бархаун отново излязоха напред в резултата. Тиеви Бифума стреля отблизо, но Алвеш изби. Топката стигна до влезлия като резерва Сориано, който много добре прехвърли вратаря за 2:1. Няколко минути след това именно Сориано пропусна добра възможност да увеличи преднината на Алмерия. Ново статично положение в самия край на първото полувреме отново попари домакините. Играчите на Валенсия разиграха след корнер, топката бе центрирана на далечната греда към Фуего, който свали към Фегули. Французинът не сгреши отблизо за 2:2.

След почивката Диего Алвеш получи нелепа контузия, а Пабло Алкасер донесе победата на "прилепите", възползвайки се от груба грешка в отбраната на домакините. В последната минута Валенсия остана с човек по-малко след втори жълт картон на капитана Дани Парехо.

Така Валенсия запази четвъртото място с точка аванс пред отбора на Севиля, който също ще има възможност да играе в Шампионската лига, ако спечели финала за Лига Европа срещу Днипро. Алмерия завърши на предпоследно място в крайното класиране и през следващия сезон ще играе в Сегунда.