Севиля си свърши работата, но ШЛ остана на 10 минути (видео)

Севиля спечели с 3:2 при гостуването си на Малага в среща от последния кръг на Примера дивисион, но остана на 10 минути от място в Шампионската лига, защото по същото време прекият конкурент за четвъртото място Валенсия надви Алмерия също с 3:2 с победен гол на Пако Алкасер в 80-ата минута. Така се запази разликата от един пункт между двата тима. Севилци обаче имат още един шанс за класиране ШЛ и той е с победа във финала на Лига Европа, където съперник след четири дни ще им бъде Днипро.

Днес съставът на Унай Емери трябваше задължително да спечели срещу Малага и да се надява Валенсия да не вземе своя мач. И на двата стадиона имаше равенства след първите полувремена, но Севиля имаше предимството да играе с човек повече, тъй като в 25-ата минута Уелигтон получи директен червен картон за удар с ръка в лицето на Кевин Гамейро. Логично численото превъзходство се материализира и в резултата и гостите нанизаха три гола в рамките на десет минути чрез Хосе Антонио Рейес (51'), Евер Банега (54') и Алейкс Видал (61'), с което всичко изглеждаше решено и отборът започна да чака новини от Алмерия. Отпускането даде възможност на Хави Гера да намали на 1:3 в 66-ата минута, което обаче не промени нищо.

Кошмарната вест за третото попадение на Валенсия в 80-ата минута обаче направи футболистите на Севиля безпомощни и в края те инкасираха още един гол, отново дело на Гера - за 2:3, но това беше всичко.

Ако севилци загубят финала в Лига Европа, те ще участват в същия турнир и през следващата кампания. Малага пък финишира сезона на девето място.