Фрайбург каза "довиждане" на елита (видео)

Фрайбург изпадна от Бундеслигата, след като загуби с 1:2 директната битка за оцеляване с Хановер 96 в мача между двата отбора от последния кръг на германския шампионат. Двата тима бяха извън опасната зона преди последния кръг, но знаеха, че ще трябва да вземат победа, за да си гарантират мястото в елита. Домакините бяха по-активният тим на терена и заслужено стигнаха до успеха.

Резултатът бе открит от Хановер още в третата минута, когато Хироши Кийотаке се възползва от пас на Миико Алборнос и откри. В 84-ата минута домакините стигнаха до втори гол, след като Павел Кърмаш си отбеляза нелеп автогол. При един удар на нападател на Хановер топката рикошира и се насочи отново към вратата, но стражът на гостите Роман Бурки щеше да я избие, ако чешкият защитник не се бе изпречил на пътя на кълбото и така резултатът стана 2:0. В последната минута резервата Нилс Петерсен намали за гостите. Равенството щеше да стигне на тима от Югозападна Германия да се спаси, но в последните моменти на двубоя те не успяха да създадат нищо опасно пред вратата на съперника.

По този начин Фрайбург ще прави компания на Падерборн във Втора Бундеслига догодина. Тимът приключва с 34 точки на предпоследната 17-а позиция. Хановер пък е с с три повече и остава в елита на 13-о място в крайното класиране.