Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Празник за Барса и Чави, придружен с голям подарък за Депор (видео + галерия)

Новият шампион на Испания Барселона направи изненадващо 2:2 с Депортиво Ла Коруня у дома в мач от последния 38-ия кръг в Примера, игран пред 93 743 зрители на "Камп Ноу". Лионел Меси вкара два гола (5 и 59), но отпускане след това позволи на Депор да отбележи попадения чрез Лукас Перес (67) и Диого Саломао (76), с които "бяло-сините" се добраха до спасителния бряг. За тяхна сметка изпадна Ейбар.

Барса - Депортиво Луис Енрике заложи на куп резерви, които да си партнират с доказаните Лионел Меси, Неймар, Педро Родригес и Чави Ернандес. Томас Вермален излезе като титуляр и записа първи минути през този сезон, както и третият вратар Жорди Масип, който дебютира в Ла Лига. Виктор Санчес дел Амо избра най-доброто в търсене на оцеляването.

Барса - Депортиво Преди двубоя трибуните на "Камп Ноу" бяха впечатляващи с великолепна хореография в знак на почит към големия Чави и спечелената шампионска титла. Срещата започна с бърз гол в графата на домакините. В петата минута Жереми Матийо се втурна отляво при контраатака, Фабрисио Агосто изби центрираната топка, тя попадна в Рафиня Алкантара, който я сервира на главата на Лионел Меси. Аржентинецът отбеляза от осем метра. В 14-ата резултатът трябваше да стане 2:0, но страничният рефер сбърка и вдигна флага за засада. Иначе Лео беше тръгнал в голово темпо за наградата "Пичичи".

Барса - Депортиво В 17-ата Ла Пулга стреля фалцово по диагонала от 22 метра, Фабрисио изби, а след това отново се намеси прекрасно срещу Педро при добавката. Каталунците бяха пълни господари на терена, а публиката скандираше името на Чави и аплодираше почти всяка проява на вече здравия Вермален. Гостите от "Риасор" заиграха по-изнесено напред в средата на първото полувремето, но не завършваха атаките си. В 43-ата Чави шутира от пеналта в търсене на гол, но топката беше отбита в корнер.

Барса - Депортиво - 2:2 Второто полувреме стартира с по-ниско темпо. В 59-ата минута Чави получи право да стреля от фал, но прати топката над гредата. Секунди по-късно Барса поведе с 2:0. Неймар се измъкна на ръба на засадата, напредна до вратаря и подаде на празна врата на Меси. В 67-ата защитата на барселонци проспа акция на галиския тим и позволи на Лукас Перес да вкара в горния десен ъгъл на Масип. Ударът дойде от 15 метра.

Барса - Депортиво - 2:2 В 70-ата резервата Харис Медунянин нацели напречната греда след изненадващ удар от фал. Три минути по-късно Чави опита ювелирно прехвърлящо изпълнение, но Фабри спаси. В 76-ата минута гостите от А Коруня вкараха за шокиращо 2:2. Жереми Матийо блокира шут с лакът и съдията назначи нарушение на метър от пеналта. След изпълнението топката попадна в крака на Диого Саломао, който матира вратаря с изстрел към левия му ъгъл. До края "лос кулес" не направиха нищо запомнящо се и предизвикаха ярост в лагера на изпадналия заради тях Ейбар.

Лионел Меси приключи сезона с 43 гола и няма как да се пребори с Кристиано Роналдо. На Барса им предстоят два големи финала до края - на 30 май за Купата на краля и седмица по-късно за трофея в Шампионската лига.