"Mia san Mia" - Байерн вдигна Салатиерата (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) вдигна титлата за шампион на Бундеслигата. Това се случи след края на последния мач за сезона срещу Майнц 05, спечелен с 2:0 след голове на Роберт Левандовски от дузпа в 25-ата минута и на Бастиан Швайнщайгер в 48-ата минута. Мачът беше без значение и за двата тима, а българинът Тодор Неделев остана резерва за гостите. Тимът на Джосеп Гуардиола финишира на 10 точки пред втория Волфсбург, а Майнц 05 се задоволи с 11-а позиция.

Байерн вдигна титлата след 2:0 над Майнц 05

Всички баварци получиха своите златни медали, след което капитанът Филип Лаам вдигна високо Сребърната салатиера за радост на препълнения "Алианц Арена". Последва редовното заливане с бира, като Пеп се опита да се скрие, но Жером Боатенг го докопа и го "окъпа".

Преди началото на срещата на терена излязоха част от легендите на Байерн, като имаше по един от всичките 25 състави, печелили първенството през годините.

Бастиан Швайнщайгер записа своя двубой №500 за мюнхенци във всички турнири, а срещата беше прощална за капитана на съперника Николче Новески.

На терена Байерн имаше изявено превъзходство и заслужено фиксира 25-ата си победа в шампионата, в който завоюва титла №25. Като цяло обаче срещата няма да бъде запомнена с нищо от това, което футболистите на двата тима показаха. Майнц 05 имаше няколко възможности, но Мануел Нойер не позволи да се стигне до изненада.

В заключителните минути Джосеп Гуардиола пусна в игра Клаудио Писаро, който напуска клуба. Ветеранът обаче пропусна две 100-процентови възможности и така не успя да се сбогува с големия футбол с попадение.

Левандовски пък имаше шанс да стане голмайстор на Бундеслигата, но остана на два гола зад Александер Майер от Айнтрахт (Франкфурт), който взима приза с 19 точни изстрела.