Арсенал взе своето на "Олд Трафорд" и запази третото място (видео)

Арсенал направи решаваща крачка към това да завърши на трето място в крайното класиране на Премиър лийг, след като стигна до равенство - 1:1, с Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд". Двата отбора си поделиха по едно полувреме, като "червените дяволи" доминираха тотално през първата част и заслужено водеха с попадение на Андер Ерера (30'). След почивката Арсенал заигра по-добре и стигна до равенството след автогол на Тайлър Блекет (82'). Така селекцията на Арсен Венгер запази аванса си от две точки пред Юнайтед, като лондончани имат и мач по-малко от своя съперник.

Манчестър Юнайтед бе без контузените Уейн Рууни и Люк Шоу. На тяхно място започнаха Маркос Рохо и Радамел Фалкао. С капитанската лента бе Крис Смолинг, докато Робин ван Перси остана на скамейката за началото.

Арсен Венгер заложи на същия състав, който започна при загубата от Суонзи преди седмица.

Домакините стартираха по-активно, като първо Ашли Йънг стреля встрани от вратата, а след това удари на Фалкао и Самолинг бяха блокирани. В 15-ата минута "червените дяволи" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар в много изгодна зона - точно пред наказателното поле, но Мата изпълни слабо и Оспина улови без проблеми. В 22-ата минута Фил Джоунс бе напът да сгреши фатално и да подари топката на Жиру, но в последния момент, паднал, бранителят успя да чукне с глава кълбото и по този начин да попречи на французина да овладее.

Андер Ерера откри резултата след половин час игра. Йънг центрира добре отляво, Фелаини ангажира вниманието на Монреал и Косиелни, които оставиха испанеца непокрит. Ерера засече от въздуха за 1:0. В 45-ата минута Блинд стреля опасно, но за късмет на гостите топката срещна тялото на неговия съотборник Смолинг.

За цялото първо полувреме "артилеристите" не отправиха нито един удар по посока на вратата на Де Хеа - нещо, което се случи за първи път от ноември 2004 година насам (срещу Ливърпул).

След почивката Арсенал заигра по-добре и в 63-ата минута Жиру имаше много добра възможност да изравни, но не успя да нанесе добър изстрел от границата на малкото наказателно поле и Де Хеа спаси с крак.

В 70-ата минута Рамзи получи страхотно подаване и прехвърли Де Хеа, но след това Рохо успя да изчисти, преди уелсецът да прати топката във вратата. Титулярният страж на Манчестър Юнайтед обаче получи контузия и в 74-ата минута бе заменен от Виктор Валдес, за когото това бе дебют за "червените дяволи".

Осем минути преди края Уолкот бе изведен отдясно, след което английският национал центрира остро, а Тайлър Блекет отклони топката в собствената си врата. Рикошетът излъга и Валдес - 1:1. Минута след това Жиру пропусна страхотна възможност да направи обрата пълен, но ударът му отблизо премина на сантиметри встрани.

В 88-ата минута и домакините получиха шанс за гол, но Ван Перси стреля над вратата.

Арсенал е на трето място със 71 точки - две повече от Манчестър Юнайтед. До края на шампионата "артилеристите" играят със Съндърланд и Уест Бромич на своя "Емиратс". "Червените дяволи" гостуват на Хъл Сити в последния кръг.